Vefkler

Vefkler

Vefk, tılsımlı kare demektir. Aynı toplamı ya da aynı anlamı veren, birçok karelerden meydana gelmiş, tek bir büyük karenin içinde sayılar veya harfler bulunur. Bunların çok türleri vardır. Altılı bir vefk karesinin içinde 36 küçük kare mevcuttur. Buna altılı denir. Yedili bir vefk karesinin içinde ise, 49 küçük kare vardır. Buna da yedili denir.

Amaç doğrultusunda bu vefk karelerinin içine yazılan sayı ya da harflerin bir yerleştirme düzeni vardır. Bu, dileğe göre belirlenir. Mesela dilek, iyilik ya da hayır için tutulmuşsa, çift olan sayılar veya bunların karşılığı olan harfler, büyük karenin dört bir köşesinde bulunan küçük karelere yazılır. Amaç kötülük yapmak ise, bu sayı ve harflerin kareler içindeki sıralanışı da bir haç şeklinde olur.

Belirtmem gerekir ki ben hiç bir zaman kötülük amaçlı vefk hazırlamam, bu amaçla hizmet vermem!

Vefkler hazırlanırken Kullanılan en geçerli methot ebced hesabıdır. Kuran-ı Kerim’deki her harfin sayısal bir değeri vardır. Harflerin bu sayı değeriyle rakam gibi kullanılmasına “Ebced Hesabı” denir. Ebced’de her bir harfin bazı doğaüstü güce veya bazı tabii güçlere karşılık gelir, ayrıca bunlara karşılık olan timsaller sayesinde giz dolu bir sistem meydana gelmiştir. devamı için tıklayın >>>

Online Ziyaretçi :1 | Bugün :12 | Bugün Çoğul :16 | Toplam :122781 | İp No :34.236.190.216